Tel : 0544 605 27 43     Doğa Köpek Üretim Çiftliği

Köpek Eğitimi

Doğa Köpek Üretim Çiftliği

Köpek eğitimi hakkında tüm bildiklerinizi değiştirmeye hazır olun. klasik ceza vererek, döverek, boğma tasma kullanarak, sizin değil eğitmenin sözünü dinleyen eğitimler yerine, severek, ödül vererek, sizinle beraber yapılan eğitimleri keşfedin.

pozitif köpek eğitimi, ceza dayak içermez, sahibiyle birlikte, yaşadığı alanda verilir. köpeğiniz sizden haftalarca uzakta kalmayacak. başkasının komutlarını robot gibi uygulamayacak. canı yanmayacak, psikolojisi bozulmayacak. bunları istiyorsanız, okumaya devam edin lütfen.

pozitif köpek eğitimi ile klasik köpek eğitimi arasındaki en büyük farklar şunlardır:
pozitif eğitim 2 aylikken başlar, klasİk eğitim 5 aylikken pozitif eğitim mutlaka köpek sahibiyle birlikte, sahibinin evİnde, yaşam alaninda yapilir. eğİtmen, dersleri vermeye köpek sahİbİnİn evine gİder. klasik eğitim çiftlikte, köpek sahibinin olmadiği ortamda, sadece eğİtmenle yapilir. aİle göstermelik olarak eğİtİmİn tamamlanmiş bölümüne çağirilip, köpeğin uyguladiği göstermeye çalişilir.

Pozitif eğitimde köpek, isteyerek, mantiğini kullanarak, mutlu olarak komutlari veistenilenleri yapar. klasik eğitimde gelecek cezadan korkarak yapar.

Pozitif eğitimde köpek sahİplerİ eğitim bİttİğİnde neredeyse bİr köpek eğitmenikadar donanimli olur, köpeğine yeni komutlar öğretmeyi, ilerde çikabİlecek sorunlari nasil çözebileceğiniöğrenir. klasik eğitimde köpek, eğitim boyunca öğrendiği komutlari bİlir.

Pozitif köpek eğitiminde saldiri, bodyguard eğitimi yoktur. pozitif köpek eğitmeni bu eğitimleri vermez. klasik köpek eğİtİmİnde köpeği saldirganlaştirma, insanlari isirabilme eğitimleri verilebilir.

Klasik eğitmenler saldiri eğitimi verir. koruma eğitimi bunun nazik söylemidir. koruma eğitimi denilen eğitim, saldiri eğitimidir.

Pozitif eğitim sistemi; bütün canlılarla doğru iletişim kurabilmek isteyen insanların benimsediği, yapılan doğruları ödüllendirip, canlının psikolojisini bozacak, canını yakacak hiçbir ceza içermeyen eğitim sistemidir. köpeklerimizin eğlenirken öğrenmesini, zekâlarını geliştirmesini ve diğer canlılara iletişim kurma becerisini sağlayan eğitim sistemidir.

Pozitif eğitim sistemi; her yaşta köpeğe uygulanabilir. köpeğinizi sahiplendiğiniz andan itibaren eğitime başlamak, karşılaşacağınız sorunları tedavi etmek yerine, problemlerin hiç ortama sokulmamasını sağlayacaktır. pozitif eğitim sistemi, 2 aylık yavru köpeğe de, 14 yaşındaki yaşlı köpeğe de çok rahat verilir. doğru bir sistem olduğu için, köpek ırkı, yaşı veya cinsi fark etmez, her durumdaki köpeğe uygulayabilirsiniz.

Pozitif eğitim sistemi; köpeğimizin yaşadığı alanda, sahipleriyle birlikte verilir. köpek sahibi olarak, eğitimler bittiğinde tüm hayatınız boyunca kullanabileceğiniz bir sistemi öğrenmiş olursunuz. böylelikle köpeğinize istediğiniz zaman yeni davranışlar kazandırmayı, yeni komutlar öğretmeyi, veya yıllar sonra hiç aklınıza gelmeyen bir problemle bile karşılaştığınızda, nasıl çözeceğinizi öğrenmiş olursunuz.

Pozitif eğitim sistemi; köpeğimizi hiçbir şekilde zorlamayan, üzerinde olumsuz etki bırakmayan, kendini ispatlamış bir eğitim sistemidir. pozitif eğitimin çıkış noktası, yunuslar ve diğer deniz canlılarının eğitimine dayanmaktadır. bir yunusu klasik eğitimle eğitmek mümkün olmadığı için, yunusun eğitime gönüllü olarak katılmasını sağlayacak bir yöntem bulmak gerekiyordu. yunusların en önemli motivasyon faktörlerini kullanarak, (oyun oynamak, yemek yemek gibi) yapılan eğitimlerde çok iyi sonuçlar alındı. bu ilk çalışmalar, pozitif eğitimin temellerini oluşturmaktaydı. daha sonra bu eğitim tarzı köpeklere ve diğer canlılara da uygulanmaya başlandı. bilimsel metotlara dayanan bu eğitimin en önemli özellikleri; iyi davranışa odaklı olması, hayvan dostu olması, etik kuralar dışına çıkmaması ve etkili sonuçlar alınmasıdır.

Pozitif köpek eğitimi; 3 ana unsurdan oluşur. karakter eğitimi, davranış eğitimi, itaat eğitimi. biri olmadan diğeri düşünülemez.

Karakter eğitimi:  korkak, saldırgan, pasif vb… köpekleri sosyalleştirme eğitimidir. sosyal hayatınızda köpeğinizle birlikte yaşayabilmeniz için, gerekli olan eğitimler verilir.
Davraniş eğitimi: tuvaletini eve yapma, dışarıda yerden yemek, kemirme, ısırma, tasma çekiştirme, havlama, insanların üzerine atlama vb… problemlerin çözüldüğü eğitimdir.
itaat eğitimi: günlük yaşamınızda ihtiyacınız olan komutların (gel, otur, yat, bekle, yanımda yürü, bırak vb…) köpeğinize öğretildiği eğitimdir.

Doğa Köpek Üretim çiftliğimizde pozitif köpek eğitimi uygulanır. köpekleriniz çitlikte değil, sizin yanınızda beraberce eğitilir. köpeğinizin psikolojisi bozulmaz. sizler eğitim bittiğinde yeni komutları kendiniz öğretebilirsiniz. yıllar sonra çıkabilecek davranış problemlerini (havlama, üzere atlama, tasma çekiştirme, dişleme…) hayatınıza hiç sokmadan nasıl çözebileceğinizi bileceksiniz. alacağınız eğitim, ömür boyu kullanabileceğiniz bir eğitim olacaktır.

Hemen Ara
Yol Tarifi Al