Tel : 0544 605 27 43     Doğa Köpek Üretim Çiftliği

İngiliz (English) Bulldog Irkı

İngiliz (English) Bulldog Irkı

Irk Boyutu : Orta Boy

Yükseklik : Erkek 31 - 40 cm Dişi 31 - 40 cm

Ağırlık : Erkek 24 – 25 Kg Dişi 22 – 23 Kg

Ortalama Yaşam : 8-12 yıl

Irk ve Davranış Karakter Analizi :

Paytak yürüyüşlü İngiliz Bulldog tehditkar görüntüsünün yanında kibar ve güvenilir bir ırktır.

İngiliz (English) Bulldog Cinsi

Köpeklerle ve ev hayvanları ile zaman geçirmeyi severler. Çocuklarla iyi geçinirler. Bazı Bulldoglar yabancılara karşı temkinlidir ancak çoğu herkese karşı iyi davranır.Horlama ve salya akıtma görülebilir. Geniş ancak kısa ağzı, yayvan, sarkık yüzü vardır ki bu yüz ona hiddetli bir görüntü verir.Kısa bacakları ve kuyrukları, yuvarlak göğüsleri, ince yapılı kaslı vücütları vardır.

İngiliz (English) Bulldog Eğitimi

Eğiticinin sesine karşı çok hassastır eğer ses uygunsa eğitim çok kolay olur. Duruma göre inatçı olmasına rağmen basit görevleri çabuk öğrenir.

İngiliz (English) Bulldog Bakımı

Tüy dökerken kauçuk fırça kullanılmalıdır. Kuyruk kıvrımı ve yüzüne temizlik amaçlı özel losyon uygulanma ihtiyacı olabilir. Uygun bir diş macunu ile dişlerinin fırçalanması da gerekir. 8-12 yıl arası ömrü vardır.

İngiliz (English) Bulldog Karakter Yapısı

Korkusuz, akıllı, kibar, karmaşık olmayan, hassas bir yapıya sahiptir. Bağlılığı ile bilinir. Kızgın yüz ifadesinin aksine; mutlu bir yaklaşımı vardır. Sahiplerinin yanında çok mutlu olurlar ancak ihmal edildiklerinde kötü davranışlar sergileyebilirler. Aktif, oyuncu fakat fazlasıyla gürültücüdür.

İngiliz (English) Bulldog Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Orta
Egzersiz ihtiyacı Orta
Oyunculuk Çok oyuncu
Başka köpeklerle geçinme Düşük
Başka petlerle geçinme İyi
Çocuklarla anlaşma İyi
Yabancılara davranış İyi
Eğitebilirlik Orta
Koruma özelliği Orta

İngiliz (English) Bulldog Tüy Yapısı

Tüyleri düz, kısa ve parlak olur; renkleri ise kahverenginin üzerine karışık renkler benekli, beyaz yada bej olabilir.

İngiliz (English) Bulldog Egzersiz İhtiyacı

Çok basit egzersizler yeterli olur. Ailenizin egzersiz seviyesine uyum sağlayabilir. Sağlıklı kemiklerin,kasların ve eklemlerin gelişimi için yeterli dinlenme sağlanmalıdır. Yüksek yerlerden atlaması ve uzun koşular yapması olası değildir. Apartman hayatına kolay uyum sağlayabilirler.

İngiliz (English) Bulldog Yaşam Ortamı

İngiliz Bulldog apartman hayatı için idealdir. Ev içinde hareketli değillerdir ve bahçesiz bir evde de mutlu olabilirler. Bu ırk dışarıda yaşayamaz. Bulldog ılık iklimleri soğuk iklime her zaman tercih eder, sıcaktan hoşlanmazlar.

İngiliz (English) Bulldog Kökeni

İngilizce Bulldog (yada kısaca Bulldog) 1500'lerde zincirle bağlanmış boğa yada ayıya karşı bir yada daha fazla köpeğin saldırması ile yapılan oyun olan boğa dövüşleri için yetiştirilmişlerdir. Dövüş kapasiteleri sayesinde üretilmişlerdir. Kurbanlarına demirden pençelerle saldırırlar. Rakiplerini bu şekilde boğabilirler de. 1830'da boğa dövüşleri yasaklandığında İngiliz Bulldoglarının populeritesi azalmıştır ancak bu yola kendini adayan bazıları türü ayakta tutmuş ve onların üzerine yapışıp kalan bu sert izlenimi gidermişlerdir. Dikkat çekici kızgın surat ifadeleriyle bir çok takımın maskotu olmuşlardur ve bunların en ünlüsü Georgetown Üniversitesi'dir. Diğer ünlü Bulldoglara ise Yakışıklı Dan, Yale maskotu ve internetin paten yapan İngiliz Bulldogu Tyson verilebilir. Bulldoglar İngiliz inatçılığının sembolüdürler ve Amerika'da populerdirler.

Hemen Ara
Yol Tarifi Al